Chcesz zainstalować panele fotowoltaiczne? Zobacz opcje kredytowania.

Fotowoltaika wciąż cieszy się dużą popularnością, jednak sfinansowanie takiego przedsięwzięcia może przysporzyć trudności. Ceny instalacji są różne i sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdy nie mamy takich funduszy, warto rozważyć ofertę banków, czyli kredyt na instalację fotowoltaiczną.

Celowy kredyt na instalację fotowoltaiczną

W odpowiedzi na wzrost zainteresowania fotowoltaiką również banki postanowiły przygotować dla przyszłych inwestorów dedykowaną ofertę. Ci, którzy chcą rozpocząć produkcję tzw. zielonej energii, mogą skorzystać ze specjalnych kredytów. Czym różnią się od tych tradycyjnych? Eko warianty często kuszą atrakcyjnymi warunkami, np. niższym oprocentowaniem. Co więcej, nie wszystkie banki wymagają, by całość środków uzyskanych z kredytu została wydana wyłącznie na ekologiczne inwestycje. Możemy znaleźć oferty, gdzie minimalna kwota na te cele wynosi jedynie 60%.

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę?

Propozycje poszczególnych banków nie są takie same, a by wybrać najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne, musimy najpierw określić nasze możliwości i potrzeby. Zestawienie ofert popularnych instytucji działających na rynku pokazuje, że różnią się one m.in.:

  • minimalną i maksymalną kwotą kredytu,
  • okresem kredytowania,
  • ubezpieczeniami,
  • prowizją,
  • koniecznością (lub nie) bycia klientem danego banku.

Na tym oczywiście nie koniec – czynników tych jest znacznie więcej. Należy również dodać, że z kredytów mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Podobnie jak w przypadku pożyczek na inne cele, istotne jest porównanie konkurencyjnych ofert.

Pomoc od firmy

Firmy fotowoltaiczne zdają sobie sprawę, że ich klienci nierzadko nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów inwestycji z własnej kieszeni. Nie brakuje jednak właścicieli domów, którzy nie chcą dalej zwlekać z montażem instalacji m.in. ze względu na rosnące opłaty za prąd. By ułatwić im proces pozyskania funduszy na ten cel, część przedsiębiorców decyduje się na współpracę z bankami. Oferują oni możliwość finansowania inwestycji kredytem ratalnym i współpracę przy załatwianiu formalności.

Czy warto zdecydować się na kredyt na panele fotowoltaiczne?

Przyszły prosument powinien zapoznać się ze wszystkimi możliwymi sposobami finansowania inwestycji fotowoltaicznych. Prawdopodobnie osoby zainteresowane tematem energii ze słońca znają już programy takie jak „Mój Prąd” i „Czyste powietrze”. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może stać się ich beneficjentem. Kredyty w Rzeszowie są dobrą alternatywą, jeśli nie spełniamy warunków wspomnianych programów lub zależy nam na czasie i chcemy uniknąć problematycznych formalności.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!